• ul. Asfaltowa 1A/209 26-110 Skarżysko-Kamienna

Tirolpi

CNC

Wykonujemy formy wtryskowe, wykrojniki oraz usługi w zakresie obróbki skrawaniem. Posiadamy własny dział konstrukcyjny oraz specjalistyczny park maszynowy umożliwiający wykonywanie wszelkiego rodzaju detali produkcyjnych. Wykonujemy między innymi takie usługi CNC jak:

frezowanie
obróbka skrawaniem
toczenie CNC

USŁUGI CNC NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Usługi CNC to nasza specjalność – zajmujemy się profesjonalną obróbką skrawaniem, korzystając z nowoczesnych, najbardziej precyzyjnych maszyn. Nasza oferta jest przy tym bardzo zróżnicowana – zapewniamy obróbkę metali różnego typu, wykonując toczenie, frezowanie, wiercenie, a także inne usługi CNC, dostosowane do potrzeb naszych klientów.

OBRÓBKA SKRAWANIEM – NA CZYM POLEGA?

Obróbka skrawaniem to specjalistyczna technologia, służąca do nadawania obrabianemu obiektowi oczekiwanego kształtu poprzez oddzielenie nadmiaru materiału za pomocą specjalnych maszyn CNC. Obrabiarki sterowane numerycznie pozwalają na bardzo dokładne odtworzenie projektu danego elementu. Proces ten jest powtarzalny i pozwala na szybkie wykonywanie wielu części z różnych materiałów. Sprawia to, że usługi CNC są najpopularniejszym sposobem wytwarzania elementów z metalu i nie tylko.

Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami do obróbki, które pozwalają na precyzyjne wykonanie elementów nawet o bardzo skomplikowanym kształcie. Frezowanie CNC wykonujemy na bazie różnorodnych materiałów, m.in. tworzyw sztucznych, stali, metali kolorowych.

Wykonujemy najwyższej jakości formy wtryskowe dostosowane do Państwa produktu.

NA CZYM POLEGAJĄ NASZE USŁUGI:

Frezowanie CNC - skrawanie wykonywane z pomocą frezarki, umożliwiające obróbkę powierzchni kształtowych, zróżnicowanych płaszczyzn czy rowków; podczas tego procesu frezarka wykonuje ruchy obrotowe, natomiast materiał – ruch posuwowy względem obrabiarki CNC. Toczenie CNC - obróbka mająca na celu usuwanie nadmiaru materiału, podczas której to obrabiany materiał (przedmiot) jest obracany, natomiast narzędzie pozostaje nieruchome, Wiercenie - pozwalające na wykonywanie otworów w materiale, Gwintowanie - nadawanie gwintów zewnętrznych lub wewnętrznych, wszystkie usługi CNC, dostosowujemy do potrzeb Naszych klientów

Formy wtryskowe

Forma wtryskowa składa się z wielu elementów wykonanie wyrobu z tworzywa sztucznego w produkcji seryjnej i wielkoseryjnej.

Forma posiada następujące układy funkcjonalne:

gniazda lub gniazdo formujące
układ wlewowy
układ chłodzenia formy i wypraski
układ wypychania wypraski
układ usuwania wlewka
elementy prowadzące i ustalające połówki formy
napędy płyt i segmentów
obudowę

Występują różne typy form wtryskowych. W zależności od rozwiązania układu wlewowego można wyszczególnić formy zimnokanałowe i gorącokanałowe.

Według ilości gniazd formujących można wyróżnić formy jednogniazdowe i wielogniazdowe, a także formy z jedną płaszczyzną podziału oraz z dwoma płaszczyznami podziału.

Każda z podanych typów form ma swoją charakterystyczną konstrukcję, pozwalającą wykonywać produkcję mało lub wielkoseryjną, produkować wytłoczki o normalnej lub podwyższonej jakości i dokładności wykonania lub produkować wypraski o prostej lub złożonej konstrukcji.

Wytwarzanie form możemy podzielić na kilka etapów.

1.Przygotowanie projektu detalu

Pierwszym etapem jest przygotowanie projektu detalu w wersji 2D i 3D w zależności od tego czy detal ma prosty lub skomplikowany kształt.

2. Wykonanie projektu formy

Na podstawie projektu detalu i szczegółowych ustaleń z klientem dotyczącym typu formy (gorącokanałowa, zimnokanałowa, jednogniazdowa, wielogniazdowa) wykonuje się szczegółowy projekt formy wtryskowej.

3. Wykonanie formy, wstępne próby, dopracowanie formy po wstępnych próbach, próby końcowe u klienta.

Specjalizujemy się między innymi w wykonywaniu gniazd form wtryskowych na zamówienie klienta, które muszą być szybko i precyzyjnie frezowane i polerowane lub drążone w celu uzyskania odpowiedniej faktury powierzchni gniazda. Wykonujemy również niestandardowe elementy form wtryskowych.

Poszukujesz wykonawcy gniazd form wtryskowych do złożenia własnej formy wtryskowej? lub gniazdo uległo uszkodzeniu i trzeba wykonać nowe? Te usługi możemy zrealizować. Jeżeli poszukujesz – Usługi CNC Kielce, Usługi CNC Radom lub Usługi CNC Starachowice i Szydłowiec dobrze trafiłeś.

Zapraszamy do kontaktu.